چهارشنبه 2 اردیبهشت‌ماه سال 1388 @ 11:03 ب.ظ

در مورد پادشاه دائموسین (پادشاه موهیول)

پادشاه دائموسین (44-18 میلادی)، سومین امپراطور گوگوریو ، شمالی ترین در میان سه امپراطوری کره ، بود. پادشاه دائموسین ، به زودی گوگوریو را به سمت یک دوره توسعه ارضی بزرگ ، تسخیر چندین کشور کوچک و امپراطوری قدرتمند بویو(دانگ بویو)، سوق داد.

سابقه

پرنس موهیول، سومین پسر پادشاه یوری و نوه پادشاه جومانگ بود. او در سن 11 سالگی، در سال 14 بعد از میلاد ولیعهد گوگوریو شد و 4 سال بعد، پس از مرگ پدرش، به سلطنت رسید.او در ""Daesuchonwon دفن شده بود.

پادشاه دائموسین، حکومت مرکزی گوگوریو را قوی کرد و قلمرو گوگوریو را گسترش داد. او در سال 23 میلادی، بویو (دانگ بویو) را ضمیمه کشور گوگوریو کرد و پادشاه آن "Daeso" "تسو"، را کشت. پادشاه دائموسین، در سال 26 میلادی "Gaema-guk" و پس از آن "Guda-guk" را تصرف کرد.

پس از دفع حمله چینیها در سال 28 میلادی ، او پسرش ،پرنس هدونگ، را جهت حمله به مقر فرماندهی "Nangnang" ،در سال 32 میلادی فرستاد.پادشاه دائموسین، "Nangnang" را در سال 37 میلادی فتح نمود.

داستان عشق افسانه ای پرنس هدونگ و پرنسس "Nangnang" در کتاب سامگوک ساگی،نوشته شده است و امروزه این داستان در کره بسیار معروف می باشد. گفته شده است که پرنسس طبلهای هشدار قلعه ای که در آن بود را پاره کرد، بدین ترتیب گوگوریو توانست بدون هشدار حمله کند.این داستان سریال پرنسس جامیونگ گو(جومونگ3) است.

امروزه، از دائموسین به عنوان یک الگو، برای "Manhwa" مشهور و بازی ویدیویی "Nexon: امپراطوری بادها"، استفاده می شود. درام تاریخی "امپراطوری بادها" نمایش آن در سپتامبر 2008 آغاز شد. این درام درباره "Manhwa" ، همانطور که در بالا ذکر شد و شرح زندگی موهیول، پرنس گوگوریو، است که با یک پیشگویی بدنیا آمد. این پیشگویی بیان می کرد که موهیول باعث نابودی گوگوریو می شود.

 مطالب بالا منبع معتبری داشته و از منابع زیر گرفته شده است.

^ New History of Korea. Written by Lee Hyun Hee, Park Sung Soo, Yoon Nae Hyung, published by Jimundang, Published year 2005

^ 김부식편찬, 삼국사기

نظرات (1)
آتریسا
پنج‌شنبه 28 آذر‌ماه سال 1392 ساعت 11:11 ق.ظ
سلام.واقعا خسته نباشین.افسانه ها همیشه از یه تاریخ واقعی سرچشمه میگیرن و مطالب شمام این رو تایید میکنه. خوشحال میشم شمام به من سر بزنید
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد